Ревінь — це фрукт чи овоч? Не дивлячись на те, що його традиційно використовують для пирогів, десертів та компотів, — це овоч! Погодьтеся, візуально ревінь схожий на стеблеву селеру. Ось тільки смак кардинально інший — кисло-солодкий, трохи навіть засолодкий, і дивовижно ароматний!
Сьогодні я хочу поділитися рецептом відкритого пирога з ревенем та ніжним заварним кремом — хрусткий корж, ніжний крем та кислий ревінь зверху. Насолода!
Рецепт (із розрахунку на форму діаметром 24 см):
300 г ревеню
Тісто:
80 г вершкового масла
100 г пшеничного борошна вищого ґатунку
100 г пшеничного цільнозернового борошна
1 яйце невеликого розміру
60 г сметани
50 г цукру
Цедра 1-го лимона
Дрібка солі
Сода на кінчику ножа
Заварний крем:
500 мл молока
4 яєчних жовтка
130 г цукру
50 г крохмалю
Дрібка солі
1 ч.ложка ванільної есенції
- Готуємо тісто. Холодне вершкове масло нарізати кубиками. Покласти у блендер, додати сіль, цукор, цедру та все борошно. Подрібнити до крихти. Додати яйце, сметану та соду, вимішати тісто до однорідного стану. Готове тісто сформувати у кулю, завернути у плівку та охолодити в холодильнику 1 годину або більше.
- Готуємо крем. Змішати ложкою жовтки, цукор, сіль та крохмаль. Додати молоко в каструлю та варити крем на маленькому вогні до загустіння. Це забере близько 15 хвилин. У кінці додати ваніль та перемішати.
- Ревінь очистити від жорстких волокон та нарізати шматочками.
- Тісто разкатати у коло діаметром близько 27-28 см (щоб сформувати дно форми й 3-4 см країв) та викласти у форму для випікання. Зверху покласти папір для випікання та рівномірно будь-яку непотрібну крупу/квасолю/горох. Запікати все разом 15 хвилин за температури 180 градусів. Дістати крупу та пергамент, викласти у пиріг крем, зверху прикрасити ревенем. Запікати все разом ще 30 хвилин. Подавати на стіл повністю охолодженим. Смачного!