Ось така незвична гранола може з’явитися на вашому столі!
Одразу скажу, що ідея граноли з гречки належить не мені. Її виробляє один відомий бренд, причому на пакованні вказано, що гранола не містить ані цукру, ані меду, та навіть не піддавалась термічній обробці! Я скуштувала — дуже смачно. Коли ви додаєте тепле молоко, ця гранола трохи розмокає та віддає йому свій смак. Але висока ціна — це її мінус.
Домашня гранола завжди виходить дешевше. Це факт. Визнаю, моя гранола не схожа один в один за зовнішнім виглядом на покупний варіант (у мене світліша). Але тут причина в обладнанні. Зрозуміло, що на виробництві використовують професійний дегідратор. Я ж адаптувала рецепт до звичайної духової шафи.
Залишилась зелена гречка? Приготуйте смачне гречотто.
Рецепт:
100 г зеленої гречки
100 г фініків без кісточок
200 мл води (я використовую артезіанську воду «Краплинка»)
50 г гарбузового насіння
50 г мигдалю
50 г інжиру
50 г світлих родзинок
2 краплі ванільної есенції (на бажання)
2 ст.ложки лимонного соку
- Зелену гречку промити й замочити у холодній воді на 12-24 години.
- Злити воду з гречки, ретельно промити, дати стекти зайвій рідині.
- У блендер скласти очищені від кісточок фініки, налити 200 мл чистої води та лимонний сік. Подрібнити на максимальній потужності, щоб маса стала однорідною та без жодного шматочка. Перелити у миску.
- Інжир та мигдаль нарізати шматочками. Додати до фінікової маси інжир, мигдаль, гречку, родзинки, гарбузове насіння, ванільну есенцію. Перемішати масу ложкою.
- Деко застелити силіконізованим пергаментом. Викласти масу на пергамент, розподіливши рівномірну по дну. Ізвказаної кількості інгредієнтів виходить одне повне деко граноли.
- Деко поставити у духову шафу. Закриваючи дверцята, вставте металеву ложку або виделку, щоб духова шафа залишилася трішечки відчиненою. Готувати гранолу 8-12 годин (залежить від вашої духової шафи) при температурі 80-90 °С. Готова гранола легко відділяється від паперу та досить суха на дотик. Я готувала 10 годин при температурі 90 °С. Готовій гранолі дати час на повне охолодження і тільки потім знімати її з пергаменту. Зберігати гранолу у скляній ємності, заливати будь-яким молоком — хоч звичайним, хоч рослинним. Смачного!