Якщо ви думаєте, що песто — це завжди базилік, то я вас розчарую. Песто — це лише спосіб приготування, який передбачає розтирання інгредієнтів, в ідеалі — в кам’яній ступі. Тому песто може бути дуже різноманітним. Тільки в мене ви знайдете класичне песто, песто з петрушки, песто з м’яти і навіть цибулеве песто.
Але сьогодні я вирішила показати вам рецепт песто з цілого набору трав. Причому обмовлюсь одразу, я взяла ті трави, які росли на моєму городі на даний момент часу. Наприклад, базилік ще не виріс — ну то й що, і без нього впораюсь. Давайте я вам перелічу можливі трави, а ви потім будете орієнтуватися тільки загальними об’ємами, які потрібні для цього рецепту. Отже, трави для песто:
- Зелений базилік
- Петрушка
- Кріп
- Фенхель
- М’ята
- Кінза
- Тархун
- Рукола
- Зелена цибуля
Тепер щодо способів вимірювання. Не думаю, що вам буде зручно вимірювати трави в грамах. Та це і не потрібно. Будемо орієнтуватися жменями. Руки у всіх різні, я розумію, але завжди можна зробити песто більш рідким або густим завдяки додаванню оливкової олії.
Так, за рахунок додавання різних трав, смак у цього песто виходить більш м’який. Таким песто можна заправляти супи, салати і пасту, змащувати бутерброд, у нього смачно занурювати сир. Таке песто подобається дітям — тож цей варіант я вважаю чудовим способом привчити дітей до зелені!
Рецепт:
5 жмень трав, бажано різних (у мене: петрушка, кріп, кинза, м’ята, руккола)
100-150 мл оливкової олії extra virgin
Жменя натертого сиру пармезан (можна замінити для цього рецепту на сир «Старий голландець»)
Жменя волоських горіхів (або будь-яких інших на ваш смак)
Зубчик часнику
Велика дрібка солі
У блендер налити 100 мл оливкової олії, додати вимиту та обсушену зелень, зубчик часнику і дрібку солі. Подрібнити до отримання однорідної маси. Додати горіхи і знову подрібнити. Додати сир — подрібнити. На бажання додати оливкову олію і перемішати. Зберігати до 5 днів у холодильнику. Смачного!