Цю статтю я написала спеціально для мам школярів, щоб допомогти вам зібрати ланчбокс до школи для вашої дитини. Знаю, що іноді ідеї закінчуються, то ж я спробувала зібрати для вас свої напрацювання та найкращі ідеї, щоб полегшити вам цей іноді нелегкий процес.
Почнемо. Давайте спочатку запам’ятаємо головну формулу правильного дитячого ланчбоксу. Це:
Зернові + білкові продукти + овочі + фрукти + корисні жири
Начебто все просто. Але мами знають, що це не так. Тому продовжимо 🙂
Найпростіше розібратися з зерновими продуктами. Стандартний варіант – хліб у різних варіаціях. Але я вам також пропоную:
- лаваш звичайний
- лаваш з насінням
- хрусткі злакові хлібці (з пророщеного зерна)
- хлібці з рису, рису та кукурудзи, рису зі злаками
Далі – білкові продукти. І тут починаються складності, особливо якщо прибрати варіант ковбаси. Тому мої варіант такі:
- сир простий, наприклад гауда чи едам
- сир розсільний, але обов`язково сухий, наприклад сулугуні
- відварене куряче філе (хоча я не відварюю, а готую філе в сувіді в Термоміксі – це корисний спосіб приготування м`яса на низьких температурах, так само роблю з яловичиною, індичкою та качкою)
- запечене філе курки або індички
- м’ясний рулет, наприклад такий чи такий
- буженина
- просто відварені яйця, курячі чи перепілки
З хлібом та білком розібралися, далі – овочі. До вибору овочів для дитячого ланчбоксу треба підходи, відштовхуючись від трьох правил: дитина має любити ці овочі, овочі повинні бути пружними за текстурою та сухими в розрізі. И третє правило – овочі повинні бути сезонними. Нижче мій список овочів, на щастя мої діти люблять весь цей перелік:
- огірки
- помідори чері
- болгарський перець
- стебла селери
- сира чи відварена/парова цвітна капуста або брокколі
- салатне листя, шпинат
- редис салатний (саме він, цей вид продається восени та взимку, особливістю цього редису є солодкий смак, а ось ТУТ ви побачите бутерброди, які готували діти якраз з цим редисом)
- звичайна морква
- дайкон
- кольрабі
- сушені овочеві чіпси (дуже зручно давати їх взимку та навесні, коли сезонних овочів стає все менше)
- овочеві хлібці
З наступним пунктом – фруктами – все дуже просто. Банани, яблука, груші, апельсини шматочками, а також сушені ягоди. Перелік може бути довгим.
А ось корисні жири – те, про що ми часто забуваємо. Тим не менш корисні жири – найпроблемніший компонент в раціоні дитини. Який впливає навіть на навчання, тому що жири – це й уважність дитини, і її нервова система. Тому додаючи корисні жири до ланчбоксу, ви допомагаєте дитині навчатись. Не тільки піклуючись, але й даючи пряму користь здоров’ю. Таким чином, до корисних жирів відносяться:
- будь-які горішки, дітям особливо подобаються кеш’ю та мигдаль
- гарбузове насіння (соняшникове занадто дрібне, незручно їсти)
- авокадо, хоча це не тільки корисні жири, але й овочі
Не забувайте про напої! Особисто я вважаю кращим варіантом – звичайну воду. В школах є питна вода, але часто всього лише доочищена (якщо пощастить) вода з-під крану. При цьому дітям потрібна якісна вода, тому я даю з собою артезіанську воду «Краплинка». Зимою – теплу в термосі. Доречі, якщо замовляти воду в бутлях “Краплинка” до школи, щоб діти мали доступ до води прямо в класі, то «Краплинка» дає знижку! Сама п’ю і готую на цій воді, даю своїм дітям і вам раджу!
Ланчбокси, зібрані за цими принципам, багаторазово тестувалися моїми дітьми та їх однокласниками. Я точно знаю, що діти розбирають в першу чергу: це горішки та морква, як не дивно. Повірте, бутерброд з ковбасою є у всіх. Як і печиво з магазину. А ось різнокольорові продукти у зручному ланчбоксі будуть тільки у вашої дитини 🙂 всім здоров’я!