Рецепт чекав свого часу, щоб нагадати вам про чудову італійську кухню. А саме про справжню римську страву, відому на весь світ.
Кухня цього регіону одна з найбідніших. Грошей у місцевого населення вистачало хіба що на м’ясні обрізки, а про вершки для соусу годі було й мріяти. Тому справжня паста карбонара завжди без вершків. Дивно, адже в наших ресторанах найчастіше вершки у пасті є. А в італійських — немає.
Так із чого ж приготований соус для карбонари? З яєць, сирих яєць. Половина моїх читачів одразу ж спитають: а як же їсти сирі яйця? Насправді в цьому немає нічого небезпечного. Просто висока температура свіжої відвареної пасти впливає на сирі яйця та перетворює їх у густий соус. І ваша паста стає ідеальною.
А друга складова ідеальної пасти — це власне сама паста. Обов’язково свіжа та якісна. У мене — свіжі папарделе від Kulinarium Meister. Навіть на карантині є можливість замовити свіжу пасту з доставкою, чим я і скористалась.
І дуже раджу готувати одразу подвійну порцію. Бо моїй сім’ї на чотирьох осіб пасти ледве вистачило…
Про гастрономічні подорожі у Римі є ціла стаття, не забудьте прочитати її!
Рецепт (2 порції):
300 г папарделе від Kulinarium Meister
70 г тонесенько нарізаної панчети (можна замінити беконом)
2 яйця
50 г натертого сиру пекоріно романо
Чорний перець свіжого помелу
Сіль на смак
- Панчету викласти на розігріту пательню та підсмажити шматочки до хрусту. Викласти панчету на паперову серветку.
- Довести до кипіння 3 л підсоленої води. Додати пасту та варити до стану al dente. В цей самий час у розігрітій скляній мисці (щоб підігріти миску, потрібно поставити її в розігріту до 50 градусів духову шафу) збити вінчиком яйця з дрібкою солі, 20 г натертого сиру та чорним перцем свіжого помелу. З пасти злити воду й одразу ж, поки вона дуже гаряча, додати пасту до яєць й дуже інтенсивно перемішати. Додати панчету й перемішати знову. Терміново розкласти пасту по тарілках й посипати сиром, що залишився. Смачного!