Що таке всесезонні фрукти? До них я відношу, звичайно ж, банани. Їх можна купувати цілий рік без усіляких проблем. Наступний доступний майже цілий рік фрукт – це апельсин, а слідом за ним – ківі.
Я ще хотіла додати в цей десерт яблука, але в останній момент передумала. Не через те, що вийшло б несмачно, а просто тому, що мої діти в якийсь момент заявили, що їм набридли ківі, а ще залишилось досить багато цих фруктів. Ви ж можете додавати в цей десерт і яблука, і груші, та навіть мандарини – просто слідкуйте за загальною вагою фруктів та окремо за кількістю бананів.
І трохи про крамбл. Крамбл – популярний британський десерт. Подається порційно: на дно форми зазвичай кладуть фрукти або ягоди, а зверху – крихту пісочного тіста. Соковиті фрукти не просочують тісто, виходить дуже смачно та, що важливо для багатьох господинь, просто і швидко у приготуванні!
У тісто я вирішила не додавати цукор. Ну майже не додавати – 1 чайну ложку на велику порцію вибачить навіть суворий дієтолог. Але при цьому у начинку я додала багато бананів, а ківі та апельсини були по-справжньому соковиті. Але відразу скажу, якщо фрукти кисліші, 2 столові ложки в тісто будуть доречні.
Крамбл можна подавати з апельсиновим курдом, як в Британії!
Рецепт:
120 г вершкового масла жирністю 73%
240 г цільнозернового борошна
¼ ч.ложки солі
1 ч.ложка цукру
3 банани
400 г апельсинів
300 г ківі
- Апельсини, ківі та банани очистити від шкірки, крупно нарізати та перемішати.
- В блендер скласти масло, борошно, сіль та цукор і на максимальній потужності швидко змішати інгредієнти. Вийде крихта з борошна.
- Порційні формочки – рамекіни – змастити маслом та розкласти майже до верху фрукти. Зверху рівномірно посипати крихтою з борошна.
- Запікати крамбл 15 хвилин у розігрітій до 180 градусів духовій шафі. Подавати крамбл з фруктами краще теплим, але і в охолодженому вигляді, і навіть на наступний день, все рівно смачно. Смачного!
P.S. Я готувала крамбл не тільки в рамекінах, але і в металевих формах, і навіть в одній формі 18*18 см. З точки зору подачі в рамекінах виходить гарніше, але в принципі можна використовувати й інші форми.