Італія — моя улюблена країна для відпустки. І, як і багато людей, я обожнюю італійську кухню майже у всіх її проявах (як виняток — страви у фритюрі, які дуже популярні в деяких регіонах Італії).
Але якщо цього літа ви не змогли відвідати Італію — не біда, ми можемо вирушити з вами в гастрономічну подорож!
Усі мої закуски не будуть вам у новинку — щонайменше ви чули назви, проте, впевнена, що дещо й куштували. Питання тут не в самому рецепті, а у фірмових італійських секретах приготування цих страв. Починаймо:)
Капрезе
2 великих помідори
2 кульки моцарели
Песто: класичне або мікс-песто
Оливкова олія
Гілочка базиліку
Сіль на смак
Капрезе — одна з найпопулярніших італійських закусок або ж салатів. У багатьох наших ресторанах ви зможете замовити капрезе у будь-яку пору року. Втім, як і в туристичних місцях Італії. Але самі італійці ніколи не готуватимуть капрезе, якщо сезон не помідорний. Тільки найкращі, найстигліші й ароматні помідори, моцарела з краплиною сироватки в центрі (один із показників правильно приготованої моцарели — велика крапля сироватки в центрі при розрізанні), базилік, вирощений в горщику на підвіконні (в Італії це популярно), і, звичайно ж, песто — з ним можна трохи погратися і приготувати не з чистого базиліку, а з міксу трав. А якщо немає часу на песто, то вас врятує бальзамічний оцет з оливковою олією.
Для приготування: помідори і моцарелу нарізаємо кружальцями. Викладаємо по черзі на тарілку. Зверху поливаємо оливковою олією, додаємо песто і прикрашаємо базиліком.
Прошуто з динею
1 стигла солодка диня невеликого розміру
100 г тонко нарізаного прошуто
Пучок руколи
1 ст.ложка оливкової олії
1/2 ст.ложки бальзамічного оцту
Гра смаків — так можна назвати цю страву. Обов’язково солодка і соковита диня (краще з яскраво–оранжевою м’якоттю), сиров’ялене м’ясо, гостра рукола і кислий бальзамік. І, так, це дуже смачно. Звертаю вашу увагу ще на три ключових моменти:
-
- Нарізка прошуто має бути якнайтоншою (просіть, щоб перенастроїли нарізку, бо в нас ріжуть надто товсто, і смак прошуто губиться)
- Рукола обов’язкова, хоча про неї часто-густо забувають. І неодмінно гостра на смак.
- Постарайтеся купити найдорожчий бальзамічний оцет, який зможете собі дозволити. Ідеально — з витримкою від 8 років. Змінює смак кардинально.
Для приготування: диню очистити від насіння і нарізати шматочками. Підрізати край і зробити декілька поперечних надрізів, щоб зручніше було їсти. Руколу заправити оливковою олією і бальзамічним оцтом і викласти на тарілку. Зверху — шматочки дині, потім — прошуто. Насолоджуйтесь!
Фаршировані квіти кабачків
Влітку в Італії на будь-якому базарі продаються квіти кабачків. А в нас можна попросити знайомих, які мають город, або бабусю з базару — привезе точно, адже кабачки возити важче, ніж їхні квіти. Начинка завжди на основі молодого сиру — з італійських у нас продається моцарела, але можна брати і козячий м’який сир, і овечий. Ще вам потрібна будь-яка зелень — і все! Детальний рецепт ви знайдете ТУТ, але одразу обмовлюсь, що в Італії квіти кабачків переважно смажать у клярі у фритюрі, я ж просто смажу на сковороді на мінімумі олії. І, як показує практика, хоч би скільки було приготовано, не залишиться ані квіточки!!!
Якщо вам сподобалась ця стаття, пишіть у коментарях, які італійські страви ви любите і хочете приготувати вдома. А я розкрию всі мої секрети приготування цих страв!