Ох, як довго я шукала рецепт, що зможе якнайбільше повторити цибулеву фокачу, яку я куштувала у своїй місцині мрії — Лігурії! Адже це моя улюблена страва! Усі наші італійські подорожі в цей регіон завжди супроводжувались фокачею та песто. Про це я писала у першій частині Гастрономічних подорожей в Лігурію.
Намагаючись приготувати фокачу вдома, я стикнулася з однією, але дуже великою проблемою — з борошном. Я привезла з Італії місцеве борошно і в перший раз приготувала фокачу саме з нього. Ну що я вам скажу — результат навіч. І кількість, що потрібна вам для страви, зовсім інша. Та й смак різниться.
Але я ж не можу запропонувати вам для фокачі спеціально замовляти борошно з Італії. Тому я декілька разів готувала з нашого українського борошна і ділюся з вами вже тим рецептом, за інгредієнтами для якого не потрібно їхати в Італію. Хоча я все одно раджу вам поїхати в Лігурію та спробувати оригінальну фокачу. Вона смачніша 🙂
Важливо: в рецепті тісто підіймається 24 години. Так, треба саме так. Інакше з нашим борошном не вийде.
Рецепт:
600 г пшеничного борошна вищого ґатунку
375 г води кімнатної температури
40 г оливкової олії extra virgin
10 г солі + сіль для цибулі
40 г цукру
5 г свіжих дріжджів
2 великі головки ріпчастої або білої цибулі
4-6 ст.ложек оливкової олії extra virgin
- Змішати сухі інгредієнти: борошно, сіль та цукор. Дріжджі розчинити у воді, додати до сухих інгредієнтів, знову вимішати, додати оливкову олію і знову вимішати. Я замішувала тісто в Термоміксі, додаючи одразу всі інгредієнти (7 хвилин, режим «Тісто»), можна замішувати і в кухонному комбайні з тістомісом. Тісто вийде досить липким — так і має бути. Потім тісто покласти в миску і залишити на 15 хвилин при кімнатній температурі.
- Тісто зігнути навпіл прямо у мисці, але без зусиль. Потім зігнути тісто в різних напрямках та ніжно прим’яти ще 3-4 рази, після чого залишити на 15 хвилин при кімнатній температурі. Повторити цю процедуру ще двічі, щоразузалишаючи тісто на 15 хвилин.
- Затягнути миску з тістом харчовою плівкою і поставити в холодильник на наймеш холодну полицю (зазвичай ту, що поруч з овочами) на 24 години.
- Дістати тісто, залишити на 1 годину при кімнатній температурі.
- Цибулю очистити та нарізати дуже тонкими кільцями. Посолити й обережно, без зусиль, перем’яти цибулю. Включити духову шафу на 250 градусів.
- Деко змазати 2-3 ст.ложками оливкової олії. Викласти тісто та розрівняти його пальцями по всій поверхні. Важливо: залишайте сліди пальців на тісті, так і має бути у фокачі! Викласти рівномірно по тісту цибулю й полити оливковою олією, що залишилася. Поставити фокачу в розігріту духову шафу на 15-20 хвилин. Готову фокачу дістати й накрити лляним рушником — залишити на 20-30 хвилин. Нарізати фокачу шматочками, подавати з песто або з кавою. Смачного!
P.S. Якщо ви хочете приготувати фокачу без цибулі, просто приберіть її та скоротіть час приготування у духовій шафі на 5 хвилин — фокачу важливо не перетримати!