На ваші численні запити ділюся рецептом найсмачнішого цибулевого мармеладу!
Є у цієї страви своя чарівність — достатньо спробувати її один раз, і ти закоханий навіки! Особливо, якщо разом із цибулевим мармеладом у вас був витриманий сир і хороше сухе вино 🙂
Давайте поговоримо про важливі нюанси цього рецепта:
- Намагайтеся не використовувати ріпчасту цибулю — в ідеалі підходить цибуля-шалот, але знайти її не так просто. Тому раджу замінити її на фіолетову цибулю.
- Не додавайте гвоздику, якщо не любите цю спецію — це необов’язковий інгредієнт.
- Вермут можна замінити червоним десертним вином.
- Якщо немає ані вермуту, ані вина, все одно готуйте цибулевий мармелад — смак зміниться не набагато.
Ще один оригінальний джем до сиру — томатний. Про нього читайте ТУТ.
Рецепт (вихід — одна банка об’ємом 250 мл):
1 кг фіолетової цибулі
30 г цукру
50 г меду
2 ст.ложки оливкової олії
2 ст.ложки бальзамічного оцту
2 ст.ложки вермуту
½ ч.ложки сушеної паприки (негострої)
½ ч.ложки сушеного орегано
2 бутони гвоздики
Дрібка солі
- Цибулю очистити та нарізати напівкільцями.
- Розігріти сковороду з оливковою олією. Додати цибулю. Постійно помішуючи, готувати цибулю на слабкому вогні. Не забувайте прикривати сковороду кришкою. Мета — не допустити пригорання цибулі, вона має стати м’якою і прозорою. Залежно від діаметру сковороди на цей процес ви витратите 20-30 хвилин.
- Додати вермут, бальзамічний оцет, цукор, мед, паприку, орегано та сіль. Тушкувати і далі цибулю на маленькому вогні під закритою кришкою протягом 30-60 хвилин. Не забудьте помішувати майбутній мармелад. Щоб зрозуміти, що можна переходити до наступного етапу, потрібно спробувати мармелад — гострий цибулевий смак має повністю «піти». Якщо цього ще не сталося, тушкуйте і далі цибулю на маленькому вогні.
- Додати гвоздику. Зі сковороди зняти кришку, збільшити вогонь та, помішуючи, випарювати всю зайву вологу з мармеладу. Розкласти по стерилізованих банках, попередньо викинути бутони гвоздики. Подавайте цибулевий мармелад із сиром і смачним хрустким хлібом. Смачного!