Я дуже радію, що традиція святкувати традиційні українські свята повертається до нас. В моєму дитинстві не було Святого Миколая, й під моєю подушкою нічого ніколи не лежало зранку (правда я й не шукала). А ось до моїх дітей Святий Миколай приходить щорічно 🙂
І ось вже декілька років поспіль ми святкуємо ще й 13 грудня день Святого Андрія. Гадань, звичайно ж, не влаштовуємо, а от застілля робимо. Про це свято мені розповіла моя подруга-львівянка, й так барвисто, що мені захотілося доєднатися до цього традиційного свята. А яке ж свято без головної страви на Андрія – КАЛИТИ!
Тому сьогодні я поділюся з вами рецептом калити, яка обов’язково має бути з отвором всередині. Це важливо, так як калиту треба підвішувати.
А мій улюблений рецепт імбирного печива ви знайдете ТУТ.
Рецепт:
- 350 г пшеничного борошна
- 50 г вершкового масла
- 150 мл молока
- 1 яйце
- 2 ст.ложки меду
- 100 г цукру
- 1 ч.ложка розпушувача
- 50 г родзинок
- 50 г маку + 10 г для прикрашання
- 50 г волоських горіхів + 20 г для прикрашання
- 1 ч.ложка кориці
- Дрібка солі
- Вершкове масло розтопити разом з медом, перемішати до однорідної маси.
- Додати молоко та яйця, перемішати.
- Потім – сухі інгредієнти: борошно, цукор, розпушувач, родзинки, мак, нарублені горіхи, корицю й сіль. Вимішати тісто – руками, або за допомогою комбайну, або, як і я – в Термоміксі (якщо в Термоміксі, то в ньому ж розтопити масло с медом на температурі 37 градусів). Тісто вийде достатньо липке й пружне. Так і має бути.
- Тісто перекласти в форму з отворе посередині (або просто поставити посередині стакан, а навкруги викласти тісто). Верх калити прикрастти маком та горіхами. Випікати в розігрітій до 180 градусів духовій шафі 30 хвилин. Дати повністю охолонути,, дістати з форми. Смачного!