Збережіть цю статтю — вона буде вам гідом під час вибору пательні.
Все по пунктах і ніякої води!
Критерій 1. Для чого потрібна пательня
Є три варіанти:
- Смаження
- Тушкування
- Запікання
Це може бути одна пательня, а може бути три різні. Обираючи пательню для смаження, звертайте увагу на діаметр дна — так площа смаження буде максимальною. Якщо мова про тушкування, то вам потрібна пательня з високими бортами і краще одразу брати з кришкою. Сковорода для запікання має бути оснащена жароміцною ручкою або знімною.
Критерій 2. Матеріал, із якого виготовлено пательню
Найбільш розповсюдженими матеріалами є алюміній, нержавіюча сталь та чавун. Усі матеріали хороші, але не всі універсальні та підходять для всіх поверхонь. Тому звертайте увагу на маркування: на кожній сковороді вказано, для якого вона типу плити. До того ж це впливає на форму дна (так, для індукційних плит підходять сковорідки з рівним дном).
Критерій 3. Товщина дна
Дуже важливо звертати увагу на товщину дна сковороди. Що вона товще, то довше прослужить сковорода. І саме на товщині дна виробники люблять економити, адже зовні це важко визначити. Але є один спосіб — перевірити вагу сковороди. Що важче, то краще.
Критерій 4. Ручка
Нині на ринку величезний вибір матеріалів для ручок. Але давайте про головне: по-перше, ручка не має нагріватися, а по-друге — ручка має бути зручною для вас. Це варто перевірити особисто, особливо якщо ідеться про сковороду для млинців.
Критерій 5. Внутрішнє покриття сковороди
Вибір антипригарних покриттів величезний: кераміка, тефлон, греблон, гранітне покриття, мармурове, титанове…. Є сковорідки і без покриттів: нержавіюча сталь та мідь. Можливо, колись я напишу статтю про кожне з них, адже майже всі антипригарні покриття мають свої плюси та мінуси, а також своїх прихильників та хейтерів. Так, керамічне покриття не любить перепадів температури, тефлон — металічних лопаток, а на сковороді з нержавіючої сталі з рівним дном дуже важко смажити яєчню.
Але важливим є інший момент: товщина покриття. Старайтесь вибирати сковороду з якнайменшим тришаровим антипригарним покриттям. І товстим дном 🙂 Так і покриття довше прослужить!
Критерій 6. Хотспот (hot spot)
Чи потрібен хотспот — крапка посередині сковороди для визначення ступеня нагріву? Для господині, що тільки починає, звичайно, потрібен, але для досвідченої — не факт. До того ж місце хотспоту — слабка ланка в антипригарному покритті. А навчитися визначати температуру розігріву сковороди можна і без хотспота.
Якщо ви хочете дізнатися все про антипригарні покриття, поділіться цією статтею та підпишіться на мою сторінку в Facebook та канал на YouTube! Ваша підтримка — стимул ділитися ще бІльшою кількістю потрібної інформації!