Кожен раз, коли я показую мігрогрін у своєму Інстаграм, мене запитують у коментарях, навіщо він потрібен та як виростити його вдома.
⠀
Відповідаю 🙂
Адже з осені та до ранньої весни починається сезон вживання мікрогріну. Сезонний корисний салат не росте в цей період, в продажі хіба що салат, вирощений із застосуванням продуктів хімічного виробництва, тож користі з нього, на жаль, якнайменше. Більше про це читайте на сайті Європейської організації харчової безпеки. А ось мікрогрін вирощувати безпечно, і зараз розберемося, чому саме так.
⠀
Так ось, МІКРОГРІН та його плюси:
- висока концентрація вітамінів, мікроелементів, біоактивних речовин
- природний антиоксидант
- можливість їсти бобові, якщо споживаєте мікрогрін гороху, машу, нуту тощо
- продається нині в кожному магазині
- можна вирощувати вдома⠀
Щоб виростити мікрогрін вдома, треба визначитись із:
насінням
засобами для вирощування
⠀
Спочатку про насіння.
Будь-яке насіння не підійде. Вибирайте або спеціальне насіння для мікрогріну, або ж харчову продукцію.
З приводу насіння. Практично все звичайне насіння обробляється перед продажем пестицидами, фунгіцидами та інсектицидами. Якщо таке насіння посадити в землю — все гаразд. Проте мікрогрін з такого насіння є небезпечним. Звичайно, якщо ви самостійно збирали насіння, спокійно використовуйте його для мікрогріну!
З приводу харчової продукції. Я передусім маю на увазі вирощування мікрогріну з гороху, машу, нуту. Купуєте на вагу обов’язково цілі горошини та вирощуєте. Це в декілька разів дешевше, ніж купувати насіння для мікрогріну.
⠀
Тому я купую бобові в магазині, а решту насіння беру у великій упаковці на iHerb. Це дешевше, ніж купувати у нас. Плюс у складі багато різного насіння, а отже, і баланс смаку, і різних вітамінів.
⠀
У чому вирощувати.
Я пробувала всі способи: багатоярусний пророщувач, плаский пророщувач, спеціальну банку. Все зручно.
Проте для мене мінусом пророщувачів виявилось застосування спеціальних ковдрочок для пророщування. Без них також можна, але тоді особливу увагу треба приділяти рівню вологості: трохи більше — мікрогрін покривається пліснявою, трохи менше — насіння висихає. Я ж шукала найпростіший спосіб.
Ним виявилась банка для пророщування. До банки є інструкція, але я все спростила: заливаю насіння водою на 3-10 годин (залежить від насіння, бобові — довше), потім воду зливаю. А потім кожен день просто промиваю водою. На банці спеціальна сітка, банку не потрібно розкручувати, весь процес займає 10 секунд на день. Це ідеальний варіант, якщо немає часу або ж ви тільки починаєте вирощувати мікрогрін.
⠀
До банки докупила на Аліекспресс підставку. Якість так собі, але аналогів я не знайшла.
Не забудьте зберегти посилання на цю статтю! Щорічно щодо мікрогріну надходить величезна кількість питань, тож якщо захочете вирощувати наступного року, знайдете це посилання у себе ?