Дуже багато запитань, вирішила трохи розказати.
⠀
Але спочатку давайте визначимось, яка має бути пастила:
🍏 гнучка
🍎 м‘яка, хоч і підсушена
🍏 без цукру (для мене це принципово)
⠀
Теоретично пастилу можна зробити тільки з ягід. Але тоді вона буде не дуже гнучка та нецілісна. Справа в тому, що в ягодах багато вологи, а коли ви сушите пастилу, волога випаровується і пастила стає тонкішою і з дірочками. На смак не вплине, але на зовнішній вигляд – так.
⠀
Саме тому для основи пастили використовують яблука. В яблуках міститься пектин (розкривається під час термообробки). І саме він робить пастилу гнучкою та м‘якою.
⠀
Замість яблука можна використовувати банан. В ньому крохмаль + банан менш вологий. Тож банан також може бути основою для пастили. До того ж пастила на основі бананів більш солодка.
⠀
Як роблю я:
🍏 яблука пропарюю у пароварці Термоміксу. Можна ще запікати у духовій шафі.
🍎 потім подрібнюю у тому ж Термоміксі у пропорції 60-70% яблук, а решта – ягоди
⠀
Або
🍌50-60% бананів (обирайте перезрілі, вони ще й на знижках бувають), решта – ягоди
⠀
Або
🍏 мені дуже подобається чисте яблуко з м‘ятою
⠀
Ягоди бажано перетерти. Особливо смородину-порічку. Я і перетираю, і ні, це залежить від того, скільки в мене сил та часу. Мої з‘їдять в будь-якому вигляді.
⠀
Деко для сушіння змащую виноградною олією. Сушу в сушарці за температури 55 градусів. Час залежить від вологості пастили та від її товщини (я на деко розкладаю приблизно 0,5 л подрібненої маси). Наприклад, з бананом у складі сушиться швидше (8-9 годин), а чисте яблуко в мене сушиться дуже довго, 12-14 годин (це ще й від сорту яблук залежить). Чисто ягідну пастилу не роблю.
⠀
🍎 Зберігання пастили 🍎
Темне сухе прохолодне (10-20 градусів) місце, не холодильник. Обов‘язково має бути вентиляція, тож або в котонових мішечках, або в скляних банках, закритих марлею. Я зберігаю в банках в закритому шкафчику в прохолодному місці на кухні. По термінах – до наступного сезону, але в нас закінчиться швидше!