1️⃣Пекінська капуста: січень останній місяць для її споживання в сирому вигляді, бо збирають її в кінці осені. А оскільки листочки тоненькі, то, відповідно, вона не дуже добре зберігається. Тому після січня її можна буде використовувати тільки для страв, що потребують термічної обробки.
Тут про вибір пекінської капусти
4 салати з пекінською капустою
2️⃣Фіолетова капуста: зараз масово з’явилась в продажу, її можна їсти і в сирому вигляді, але вона також дуже смачна тушкованою. При споживанні в свіжому вигляді дуже важливо гарно її нашинкувати, додати сіль та лимонний сік і ретельно перем’яти руками. Далі додавайте моркву, салатну редьку, заправляйте йогуртом або олією.
3️⃣Брюссельська капуста: це дуже морозостійкий вид капусти, але якщо сильні морози довготривалі, вона починає втрачати свої корисні якості. Тому, оскільки нещодавно були сильні морози, її зараз дуже бажано їсти 😀
Мій простий рецепт: 300 г капусти розрізати навпіл і трохи обсмажити на оливковій олії, додати цибулю напівкільцями й потушкувати під кришкою хвилин 15-20, а потім додати десь 100-150 грамів сметани будь-якої жирності й 2 зубчики подрібненого часнику, потушкувати ще хвилин 7.
4️⃣Савойська капуста: по-перше дуже красива 😀 По-друге, її також можна використовувати як для салатів, так і для гарячих страв, наприклад, голубців.
Конвертики з савойської капусти
5️⃣Батат: в принципі всесезонний – його можна їсти аж до літа. Він добре зберігається і довго не псується. Тому з його допомогою можна також урізноманітнити ваш раціон.
Запечені овочі з гранатовим соусом
6️⃣Корінь селери: окрім традиційного використання в салатах та супах, також з ним можна робити пюре – з картоплею або без. Скоро ще буде рецепт паштету з селерою.
7️⃣Редька салатна: продукт дешевий, порівняно зі звичайною редискою, і дуже смачний та корисний в салатах до кінця зими. ЇЇ також називають кавуновою через яскраву червоно-фіолетову серединку та зелену зовнішню шкірку.